Катар пообіцяв стабільне постачання газу до Європи

Держміністр енергетики Катару Саад аль-Каабі пообіцяв стабільно постачати до Європи 12-15 мільйонів тонн природного газу з Катару, якщо європейські країни, як і раніше, зазнають труднощів з іншими джерелами енергоресурсів.

«Зараз ми продаємо приблизно п'ять-десять мільйонів тонн зрідженого природного газу (ЗПГ). У найближчі 5-10 років ми будемо найбільшим продавцем ЗПГ у світі. 12-15 мільйонів тонн катарського природного газу стабільно надходитимуть до Європи, якщо ситуація збережеться в нинішньому вигляді», — зазначив Аль-Каабі під час конференції Energy intelligence forum у Лондоні. Його слова наведені у мікроблозі форуму у Twitter.

За словами Аль-Каабі, проектним групам, які працюють над збільшенням виробництва ЗПГ у країні, було дуже важко вкладатись у терміни виконання проекту та у рамки бюджету, але Катарі очікується «величезний стрибок виробництва ЗПГ».

Як вважає міністр, на європейському ринку, побудованому на принципі хабів, «важко мати фіксовані поставки, що ґрунтуються на цьому хабі».

Аль-Каабі переконаний, що у найближчі 20-30 років піку споживання газу не буде.

План розширення Північного родовища в Катарі включає створення шести ліній ЗПГ, які збільшать його потужності зі зрідження газу з 77 до 126 мільйонів тонн на рік.

Источник