Його особистою мотивацією є боротися до повної перемоги, — Барієв прокоментував ймовірне призначення Умєрова міністром оборони

Ескендер Барієв. Фото: КРЦ Шевчук Микола 05 Вересня 2023, 12:25

Рустем Умєров – представник корінного кримськотатарського народу, батьківщина якого досі перебуває під російською окупацією, що є його особистою мотивацією боротися до повної перемоги.

Про це заявив голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ), член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, коментуючи можливе призначення Рустема Умєрова міністром оборони України.

За його словами, міжнародні відносини та оборона за Конституцією України є пріоритетними напрямами Президента України, тому подання кандидатури міністра оборони до Верховної Ради України – це ініціатива Президента та його відповідальність. Крім цього, міністр оборони має бути цивільною (не військовою) особою, менеджером — це стандарти НАТО, членом якого Україна прагне стати.

На думку Барієва, роль Умєрова є ефективною у постачанні зброї в Україну та звільнення військовополонених, зокрема військовослужбовців із полку «Азов», незалежно від його приналежності до Міністерства оборони України.

Рустем Умєров – представник корінного кримськотатарського народу, батьківщина якого досі перебуває під російською окупацією, що є його особистою мотивацією боротися до повної перемоги, а також підвищить довіру з боку союзників України у підтримці у війні проти агресора, — сказав експерт.

Як повідомляли QIRIM.News, ввечері 3 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що вирішив провести заміну міністра оборони України Олексія Резнікова на Рустема Умєрова, який донині був головою Фонду держмайна.

Нагадаємо, 4 вересня міністр оборони Олексій Резніков подав заяву про відставку голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку. Голова Фонду державного майна Рустем Умєров теж подав заяву про відставку.

Як повідомляли QIRIM.News, 31 серпня народний депутат України Ярослав Железняк написав у Telegram, що кандидатуру голови Фонду держмайна Рустема Умєрова запропонують на посаду міністра оборони України замість нинішнього очільника Міноборони Олексія Резнікова.

Ким є Рустем Умєров та чим запам’ятався на посаді голови Фонду Держмайна і як народний депутат України — у публікації QIRIM.News.

Источник