«Історії з окупованого Криму”: у Чернівцях відкрилася фотовиставка про півострів

Шевчук Микола 04 Березня 2023, 14:28

У Чернівцях відкрилася фотовиставка “Історії з окупованого Криму”, яка присвячена подіям захопленого росіянами півострова.

Про це повідомляє пресслужба Представництва президента України в АРК.

Повідомляється, що було виставлено 22 фотографії українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які є «унікальною хронікою життя окупованого півострова та документальним свідоцтвом репресій щодо українських громадян, зокрема представників корінного кримськотатарського народу».

Як зазначила під час відкриття фотовиставки голова ZMINA. Центр прав людини Тетяна Печончик, у 2022 році до окупованого півострова знову повернулася практика насильницьких зникнень.

Зокрема, 29 квітня дорогою з Коктебеля до Феодосії була викрадена громадянська журналістка Ірина Данилович, її 13 днів утримували без доступу адвоката та інформування рідних про затримання. Окрім Данилович, окупанти за політично мотивованими обвинуваченнями тримають за гратами ще 14 журналістів.

Більшість із них — це кримськотатарські громадянські журналісти, які співпрацювали із ініціативою “Кримська солідарність”, що об’єднує родини політичних в’язнів, адвокатів, активістів. Це Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Мустафаєв, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв. Кожен десятий політв’язень позбавлений волі через журналістську діяльність”. “Уперше за дев’ять років окупації, у лютому цього року у російських в’язницях померли двоє українських політв’язнів — Костянтин Ширінг і Джеміль Гафаров — через ненадання медичної допомоги. На жаль, ще понад 20 осіб також мають значні проблеми зі здоров’ям і можуть стати новими жертвами рф, — зазначила головний консультант Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Представництва Анна Ситнікова.

Презентовані світлини були зроблені з 2014 по 2019 рік, доки автори ще могли їздити до Криму. Російська окупаційна адміністрація ввела для них заборону відвідувати півострів на строк від 10 до 35 років.

Нагадаємо, Чернівці стали третім містом, де фотовиставка “Історії з окупованого Криму” була презентована широкому загалу українських глядачів. Раніше вона відбулася у Хмельницькому та Кропивницькому, а також її буде показано в Одесі, Луцьку і Львові.

Источник