Індійська Chennai Petro планує збільшити споживання російської нафти в 2023/24

Індійська нафтопереробна компанія Chennai Petroleum Corp Ltd планує майже подвоїти переробку російської нафти в поточному фінансовому році, який почався в квітні, враховуючи запропоновані знижки, повідомляє Reuters з посиланням на заяву фінансового глави Рохіт Кумар Агравала.

Минулого фінансового року росія стала найбільшим постачальником нафти до Індії, оскільки нафтопереробники збільшили споживання дешевої нафти, якої Захід уникав через військові дії москви в Україні.

У 2023/24 компанія прагне задовольнити 20-25% своїх потреб у нафті за рахунок поставок з Росії, сказав Агравала на конференції аналітиків, додавши, що компанія купує російську нафту через спотові угоди.

Chennai Petroleum, дочірня компанія Indian Oil Corp (IOC), управляє 210 000 барелів на день (б/д) нафтопереробним заводом Маналі в штаті Південний Тамілнад.

Минулого фінансового року вона переробила близько 1,4 мільйона тонн або 28 000 барелів російської нафти на добу, що еквівалентно приблизно 13% загальної переробки сирої нафти, сказав Агравала.

У березневому кварталі компанія переробила 500 000 тонн російської нафти, або близько 41 000 барелів на добу, що становить близько 22% від загальної переробки сирої нафти.

Агравала сказав, що Chennai Petroleum продовжуватиме купувати російську нафту, навіть якщо ціна буде вищою за обмеження в 60 доларів за барель, встановлене Заходом, за умови, що не буде жодних юридичних перешкод або перешкод для дотримання вимог.

За його словами, минулого фінансового року компанія купувала російську нафту зі знижкою, яка іноді становила 3-4 долари за барель, а іноді 7-8 доларів за барель.

«З ділової точки зору, коли вона дешевша за іншу нафту і підходить для мого кошика, а на чистій основі я отримую маржу, я думаю, що я продовжу купувати, припускаючи, що немає перешкод для відповідності або немає законодавчих невідповідностей, які Я роблю", — сказав Агравала.

Chennai Petroleum через спільне підприємство з IOC та іншими інвесторами будує нафтопереробний завод потужністю 180 000 барелів на добу в басейні Кавері в Нагапаттінамі в Таміл Наду.

Агравала сказав, що підприємство розгляне можливість залучити стратегічного партнера, коли минуться значні будівельні ризики, щоб проект отримав справедливу вартість.

Источник