HIMARS дозволяють ЗСУ атакувати більшість цілей, у тому числі в Криму, — Пентагон

Ліна Тимошина 05 Жовтня 2022, 10:54

Надані США реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS та боєприпаси до них дозволяють українським військовим вражати цілі, зокрема в Криму. Про це заявила на брифінгу заступниця помічника міністра оборони США у справах Росії, України та Євразії Лора Купер, повідомляє РБК-Україна. Вона нагадала, що Крим є українською територією.

Згідно з нашими оцінками, за допомогою наявних у них систем GMLRS на HIMARS, додаткову кількість яких ми надамо в новому пакеті військової допомоги, вони можуть досягти більшості цілей на полі бою. Вони можуть досягти більшості цілей, у тому числі в Криму, — заявила Купер.

У Пентагоні також зазначили, що Сполучені Штати вважають за доцільніше передачу Україні радянських, а не західних танків.

Крім того, адміністрація США поки що не бачить необхідності в постачанні Україні озброєнь за ленд-лізом, заявила Купер.

Ми вдячні Конгресу за надання підтримки Україні ухваленням законопроєкту про ленд-ліз, — зазначила Купер.

Вона уточнила, що поки що Вашингтон зосереджений на виділенні озброєння повноваженнями президента. Під час відправлення Україні озброєнь безпосередньо з американських складів не потрібні «виплати компенсації за пошкоджену техніку».

За її словами, минулого тижня заступник міністра оборони США обговорював із представниками міністерств оборони країн-союзниць способи підтримки військової промисловості саме у розрізі допомоги Україні.

При цьому Росія — що робить Росія? Вона звертається за допомогою до Північної Кореї. Вона звертається до Ірану. Вона не має такої глибини підтримки, — сказала Купер.

Источник