Гроші на деокупацію та відновлення. В Одесі відкрилася виставка «Херсонщина — це Україна» (фото)

В одеському Будинку з ангелом почав роботу мистецький благодійний проект. В його рамках удожники, ілюстратори, митці творять картини, кошти від продажу яких підуть на потреби ЗСУ та відбудову українських культурних пам’яток.

На виставці побував фотокореспондент Української Служби Інформації Арсен Подосян.

Виставка «Херсонщина — це Україна» відкрилася ввечері 29 вересня у Будинку з ангелом на вул. Пушкінській, 51. Вона буде працювати до 10 жовтня, а 14 жовтня, на Покрова, цю виставку відкриють у Львові. Потім будуть інші міста.

Ми саме хотіли, щоб виставка приїхала у ті міста, де багато біженців, у тому числі – з Херсонщини. Ми були в Умані, Кривому Розі, хотіли зробити у Миколаєві, але там ситуація дуже важка, — нам сказали, що це неможливо, — каже Павло Ярмий, керівник ОО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання тергромад» (лівобережна Херсонщина).

Павло Ярмий

Зараз тут представлено 62 картини, — взагалі іх більше 100, але приміщення не дає можливості виставити усі.

Організатори кажуть: виставка — це спосіб виразити проукраїнську позицію нашої Херсонщини, і головне – підтримати тих людей, що залишились там, і тих, які виїхали, але їм теж дуже важко.

Не дай бог вам таке зрозуміти, але якщо вчора ти жив у великому прекрасному будинку, ти розумів, куди йдеш, що робиш. А сьогодні живеш у невеликій кімнаті і в тебе нічого немає… Всі ми вигораємо, стаємо трохи іншими. Я би хотів, щоби ми залишились тими людьми, які можуть гордитися собою і доказати усім нам, що ми – єдина нація. Незалежно від того, де ми зараз знаходимося, — що ми потрібні один одному, — каже Павло Ярмий.

50% коштів, які будуть отримані від онлайн-аукціону, пойдуть на деокупацію. А ще 50 – на те, щоб відновити ті культурні пам’ятки, які, нажаль, сьогодні руйнуються на тій території. Більше 10 авторів робіт входять у Спілку художників України, а є зовсім молоді хлопці. Є серед авторів і 2,5-річна дівчинка, для неї це арт-терапія. Всі вони – з різних міст України.

Источник