Генасамблея ООН засудила спробу рф анексувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області України

Фото: Reuters, сторінка Фейсбук Сергія Кислиці Ліна Тимошина 13 Жовтня 2022, 08:35

12 жовтня у рамках поновленої 11-ї Надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо агресії РФ проти України 143 держави проголосували “ЗА” резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”. Про це повідомляє пресслужба Міністерства закордонних справ України.

Резолюцію підтримали 143 країни, проти — 5, утрималися — 35. Проти голосували росія, Білорусь, Північна Корея, Сирія, Нікарагуа.

Серед тих, хто утримався: Алжир, Вірменія, Болівія, Бурунді, ЦАР, Китай, Конго, Куба, Індія, Казахстан, Киргистан, Еритрея, Монголія, Таджикистан, В’єтнам, Зімбабве, Таїланд.

У відповідь на спробу Російської Федерації анексувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області України шляхом організації псевдореферендумів, держави-члени ООН недвозначно заявили, що жодне територіальне привласнення в результаті погрози силою або застосування сили не може бути визнане законним, — наголосили в МЗС.

У цьому зв’язку, Генеральна Асамблея ООН підтвердила свою відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, що поширюються на її територіальні води.

У резолюції чітко зазначається, що перебування частин вищезгаданих українських регіонів під тимчасовим військовим контролем Росії є результатом агресії, у порушення суверенітету, політичної незалежності та територіальної цілісності України, — йдеться у повідомленні.

Підтримавши зазначений документ, держави-члени ООН визнали рішення РФ щодо статусу чотирьох областей України несумісними з принципами Статуту ООН та висунули до Росії вимогу щодо їх негайного і безумовного скасування.

Ухвалений документ також містить вимогу до Російської Федерації негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Підтримавши міжнародні зусилля щодо деескалації та мирного вирішення конфлікту, держави-члени ООН підкреслили, що політичний діалог, переговори, посередництво та інші мирні засоби мають відбуватися з дотриманням суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і відповідно до принципів Статуту ООН.

Іншим важливим підсумком голосування стало те, що 143 держави-члени ООН згадали у документі резолюцію ГА ООН 68/262 “Територіальна цілісність України” від 28 березня 2014 року, підтвердивши таким чином як той факт, що агресія РФ проти України розпочалася у 2014 році, так і статус Автономної Республіки Крим та м.Севастополь як невід’ємної частини суверенної території України, — заявили в МЗС.

У відомстві зазначили, що російська делегація усілякими способами намагалася завадити ухваленню резолюції, в тому числі вимагаючи, всупереч усталеній практиці, таємне голосування, яке в залі ООН застосовується лише для виборчих питань. Водночас держави-члени ООН абсолютною більшістю голосів завадили цим жалюгідним спробам.

Ми вдячні за таку максимальну підтримку резолюції, яка буде важливою частиною міжнародного інструментарію для притягнення Росії до відповідальності. Російська Федерація має нарешті дослухатися до голосу міжнародного співтовариства та покласти край своїй політиці повної зневаги до норм та принципів Статуту ООН, — йдеться у коментарі МЗС.Источник