Естонія та Латвія підпишуть угоду про забезпечення газопостачання в надзвичайних ситуаціях

Прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш заявив у вівторок, що Латвія та Естонія домовилися співпрацювати, щоб забезпечити постачання газу для обох країн під час кризи.

Угоду підпишуть у п'ятницю, повідомляє ERR. Дві країни планують використовувати термінал зрідженого природного газу (СПГ) у Палдіскі.

Каріньш сказав, що використання терміналу є кроком вперед для забезпечення постачання для всього регіону.

Уряд Латвії обмірковував ідею будівництва власного терміналу, але відмовився від цієї ідеї, хоча офіційно про це ще не оголосив.

Будівництво терміналу з Marubeni, акціонером Conexus Baltic Grid, який володіє газовими сховищами Incukalns, вважається надто дорогим.

«Вперше Угода про співпрацю забезпечує основу для того, як Латвія та Естонія можуть працювати разом, щоб забезпечити постачання газу під час кризи», — сказав Каріньш.

Міністр клімату та енергетики Латвії Раймондс Кударс сказав: «У найближчі місяці ми домовимося про умови співпраці з нашими естонськими колегами. А також про те, як у разі кризи обидві сторони забезпечать прибуття корабля зі СПГ». на терміналі Палдіскі для забезпечення регіону газом за потреби».

Однак країни ще не дійшли згоди щодо фінансування з обох сторін.

Міністр клімату Естонії Крістен Міхал (Реформ) сказав: «У нас є інфраструктура, а латвійці мають сховище».

«Перевага для Естонії полягає в тому, що ми маємо інфраструктуру, якою інакше б не користувалися, але тепер ми можемо використовувати її для забезпечення нашої безпеки та безпеки наших сусідів», — сказав він.

Источник