Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії різко впав — Bloomberg

Експорт сирої нафти з Саудівської Аравії різко впав у серпні, оскільки королівство очолює зусилля альянсу ОПЕК+ зі стримування видобутку та підвищення цін на нафту, повідомляє Bloomberg.

Спостережувані потоки з королівства впали приблизно до 5,6 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником з березня 2021 року, показують дані, зібрані Bloomberg. Це можна порівняти з уточненою цифрою в 6,3 мільйона барелів на день у липні. Поставки в більшість основних напрямків, включаючи Китай і США, різко впали до багаторічного мінімуму.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники, включаючи Росію (ОПЕК+), обмежують пропозицію, щоб підтримати ринок, особливо на тлі ознак слабкого попиту в основному споживачі нафти Китаї.

З липня Саудівська Аравія пообіцяла в односторонньому порядку скоротити видобуток на один мільйон барелів на день на додаток до існуючих обмежень.

Офіційні особи Саудівської Аравії не відразу відповіли на прохання прокоментувати серпневий експорт нафти. У п'ятницю в країні починаються вихідні. Цифри, зібрані Bloomberg, які є попередніми, загалом збігаються з даними аналітичних компаній Vortexa та Kpler.

Потоки в Китай, основний ринок королівства, впали приблизно до 1,3 мільйона барелів на день. Це найнижчий показник із червня 2020 року, у перші місяці пандемії, коли попит на нафту в усьому світі різко впав.

Саудівський експорт до Японії та Південної Кореї в серпні впав до найнижчого рівня з тих пір, як Bloomberg почав відстежувати його в 2017 році.

Поставки на захід також впали. Спостережені вантажі до США становили лише 81 000 барелів на день, що є найменшим обсягом за останні шість років.

Однак це може змінитися, оскільки судна, що перевозять приблизно 24 мільйони барелів саудівської сирої нафти, завантажені минулого місяця, досі не вказали кінцевий пункт призначення. Це означає, що цифри для певних країн, особливо для перевезень на великі відстані, ймовірно, зростуть найближчими тижнями.

Саудівська Аравія була не єдиним близькосхідним енергетичним гігантом, який стримував потоки в серпні. Поставки з Кувейту, п’ятого за величиною виробника в ОПЕК, впали приблизно до 1,5 мільйона барелів на день, що є найнижчим показником принаймні з кінця 2016 року. Поставки до Китаю, найбільшого покупця кувейтських барелів, впали приблизно на 45%.

Источник