Експерт-лінгвіст визнала, що не виявила у кримськотатарських політв’язнів будь-які розмови про насильство, тероризм чи захоплення влади

Асіф АлієвQHA 02 Березня 2023, 18:00

Сьогодні, 2 березня у Південному окружному військовому суді допитали експерта-лінгвіста Катерину Палеха та експерта-релігієзнавця Ільшата Мухаметзаріпова у справі кримських мусульман Рустема Мурасова, Джеббара Бекірова, Рустема Таїрова та Завура Абдулаєва, яких звинувачують у зв’язку з.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Експертизи проводилися на запит кримської ФСБ. Захист ставив експертам питання.

Вони стосувалися того, що експерт-лінгвіст змінював формулювання питань слідства, які ставилися перед ним, не використовував методику, яка необхідна, і допускав інші порушення.

«Велика кількість таких суттєвих та технічних порушень, які можуть спричинити зовсім інші висновки щодо цієї експертизи. ахист не бачить, що суд чи прокурор хочуть розібратися у цій справі. Вони лише намагаються будь-якими способами усі порушення, які були виявлені під час проведення даної експертизи — загладити, будь-яким чином нівелювати», — прокоментував адвокат Еміль Курбедінов.

Експерт-лінгвіст під час усних свідчень у суді визнала, що нею не виявлено жодних розмов про насильство, тероризм чи захоплення влади. Але вважає, що теми, які обговорювалися на зустрічах кримських мусульман, є темами, які порушує заборонена в Росії Хізб ут-Тахрір.

Адвокат називає масові переслідування кримських татар за релігійні переконання репресіями. Зараз у Криму понад 100 осіб заарештовано за аналогічними кримінальними справами.

«Уся проблема, корінь цієї справи в тому, що сьогодні абсолютно безневинні люди тримаються за ґратами, у слідчих ізоляторах — за звинуваченням у терористичних статтях. Абсолютно безневинні люди сьогодні змушені захищатися в судах і говорити про те, що вони не скоїли жодних злочинів», — коментує Еміль Курбедінов.

Наступне судове засідання у справі другої Севастопольської групи планується 7 березня». Захист продовжить дослідження доказів звинувачення.

Источник