Економічний ефект від роботи Фонду держмайна склав 13 млрд гривень, — Умєров

Ліна Тимошина 06 Вересня 2023, 10:52

Ексголова Фонду державного майна, якого мають призначити на посаду міністра оборони, Рустем Умєров заявив, що Фонд держмайна перевиконав поставлені цілі.

Про це Рустем Умєров написав у Facebook, підсумовуючи результати роботи Фонду.

Минулого року, Фонд державного майна України ставив перед собою 3 ключові завдання – залучення інвестицій, пошук нових ефективних власників для збиткових підприємств та посилення української економіки. Підсумовуючи результати роботи за рік – можу запевнити, що нам із командою вдалося навіть перевиконати поставлені цілі, — зазначив Умєров.

За його словами, разом з командою ФДМУ, Комітету з питань економічного розвитку, Міністерства економіки України та Кабінету міністрів України почалася трансформація Фонду, щоб він став інвестиційним центром і для українських підприємців, і для міжнародних партнерів.

Економічний ефект від спільної роботи склав 13 млрд гривень – це надходження від підприємств, приватизація, оренда, попереджені збитки та повернуті борги, — наголосив Умєров.

Він підкреслив, що вперше ФДМУ не просто продає державні активи, а й виконує функції менеджера. Це зміна філософії державного управління.

За рік нашій команді вдалося консолідувати 65% українських підприємств. Фонд провів детальний аналіз і дійшли висновку, що лише 1% компаній – це стратегічні активи, які повинні залишитися у державній власності. Для ефективного розвитку 1% підприємств створюємо Український Суверенний Фонд – він займатиметься розвитком найважливіших сфер економіки та залучатиме інвестиції від міжнародних партнерів, — розповів ексочільник Фонду.

Для всіх інших – шукають ефективних приватних власників. І це теж дає результат. За словами Умєрова, вперше за 10 років приватизація б’є рекорди – і по надходженнях до бюджету, і по кількості учасників аукціонів, і по зростанню вартості активів.

Ми знайшли нових власників для понад 400 державних об’єктів – це тисячі нових робочих місць та мільйони гривень податків. І найважливіше – всі кошти, які залучає ФДМУ, йдуть на підтримку наших Сил оборони, — заявив Умєров.

Як повідомляли QIRIM.News, 31 серпня народний депутат України Ярослав Железняк написав у Telegram, що кандидатуру голови Фонду держмайна Рустема Умєрова запропонують на посаду міністра оборони України замість нинішнього очільника Міноборони Олексія Резнікова.

Як повідомляли QIRIM.News, ввечері 3 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що вирішив провести заміну міністра оборони України Олексія Резнікова на Рустема Умєрова, який донині був головою Фонду держмайна.

Нагадаємо, 4 вересня міністр оборони Олексій Резніков подав заяву про відставку голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку. Голова Фонду державного майна Рустем Умєров теж подав заяву про відставку. 5 вересня Верховна Рада підтримала звільнення Резнікова — «за» 327 депутатів. За звільнення з посади голови Фонду державного майна України Умєрова проголосували 302 депутати.

Меджліс кримськотатарського народу висловив підтримку Рустему Умєрову, кандидатуру якого 6 вересня Верховна Рада розгляне на посаду Міністра оборони України.

Ким є Рустем Умєров та чим запам’ятався на посаді голови Фонду Держмайна і як народний депутат України — у публікації QIRIM.News.

Источник