До 120-річчя Одеської швидкої видали книгу (фото)

У книзі можна знайти розповіді про всі одеські підстанції і навіть про санітарну авіацію.

Про це повідомляє Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області.

З нагоди 120-річчя Одеської станції швидкої допомоги видали книгу, яка містить історичні фото, інформацію про створення та роботу Одеської підстанції, а також данні про її сучасність.

У книзі ви знайдете розповіді про всі одеські підстанції, а також про Єдину диспетчерську, Автобазу санітарного транспорту і Санітарну авіацію. Під час підготовки ми намагалися показати, якою стала Одеська станція за 120 років і хто зробив особистий внесок у її розвиток, – розповіли медики.

Зазначимо, видання книги відбулось також за підтримки профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги.

Перша спеціалізована станція швидкої медичної допомоги на території сучасної України була створена в Одесі 29 квітня 1903 року (хоча кияни стверджують, що їхню Рятувальну станцію швидкої медичної допомоги відкрили майже на рік раніше) за взірцем першої європейської станції швидкої допомоги у Відні. Міське самоврядування Одеси безкоштовно надало необхідну для будівництва станції ділянку землі у Валіховському провулку поблизу міської лікарні (нині — міська клінічна інфекційна лікарня). Тоді дві парокінні карети, спеціально виготовлені та обладнані у Відні, доставляли бригаду, яка складалася з лікаря та двох санітарів, до місця виклику за 15-20 хвилин. Чергування на станції велося цілодобово, вдень виїжджали дві бригади, а вночі – одна. Вдень карета виїжджала на виклик через 30 секунд, вночі — через 1-2 хвилини.

Нині працівники одеської екстренки поважають свою історію і до 120-ряччя установи створили галерею портретів працівників усіх підрозділів та підстанцій. Подивитися на людей, які рятують одеситів у важких життєвих ситуаціях, можна на сторінці Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Одеської області.

Источник