Для України та Туреччини важливо продовжити угоду про «зерновий коридор», – посол Боднар

Ліна Тимошина 13 Жовтня 2022, 13:50

Усі заяви країни-агресора про необхідність припинення експорту – спекуляції. На порядку денному для України – розширення переліку товарів, що будуть експортуватися з нашої території. Про це заявив Надзвичайний і повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу, повідомляє LB.

Через місяць закінчується термін дії угоди щодо зернового коридору. Вона була підписана у липні. Ми вже чули від країни-агресора заяви та спроби тиснути на партнерів, що цю угоду треба завершувати, бо вона не вигідна, не доходить до країн Африки, Азії й так далі. Звісно, це спекуляції, які нічого спільного не мають з реальністю. Частина зерна, що заходить в Туреччину, переробляється та продається на африканський та азійський континенти, – заявив він.

Боднар наголосив, що одна з ключових цілей України – це продовження дії цієї угоди щодо експорту аграрної продукції.

Ми ще не знаємо позицію країни-агресора. Наскільки вона може піти на ці переговори. Також наша мета – це розширення переговорних майданчиків. Можливо, із залученням західних країн. Для нас найбільш критично, щоб без нас не було жодних переговорів. Тобто нічого про Україну без України. Це однозначно. Турецька сторона це нормально сприймає, — сказав посол.

Боднар зазначив, що другий принцип – це те, що переговори з Путіним з українського боку ніхто вести не буде. Умова таких переговорів з країною-агресором – це виведення військ з території України. Це також в Анкарі чітко розуміють.

Наразі зерновий коридор продовжує працювати. Від 8 до 13 кораблів щодня виходять з портів. За словами Посла, Україна вже ставить питання про можливість розширення у майбутньому спектру вивезення товарів з нашої території. Поки це питання перспективи. Але на порядку денному воно стоїть.

Також Боднар зауважив, що Туреччина не зробила різких заяв після масованих ракетних ударів через намагання країни продовжити політику посередництва у переговорах по продовженню роботи зернового коридору, звільнення полонених.

Тому таких різких заяв не було. Але суспільство відреагувало достатньо серйозно, – додав Боднар.

За його словами, Туреччина з першого дня повномасштабного вторгнення намагається забезпечити переговорний процес. Водночас Туреччина займає чітку позицію збереження територіальної цілісності України.

Як повідомляли QIRIM.News, 22 липня у Стамбулі в палаці Долмабахче відбулася церемонія підписання узгодженої раніше угоди між Україною, Туреччиною та ООН з одного боку, та Туреччиною, ООН і росією з іншого боку про безпечне вивезення українського зерна через Чорне море.

Источник