Чубаров: у Криму готується друга хвиля мобілізації

Ліна Тимошина 06 Жовтня 2022, 12:16

В окупованому Криму готується друга хвиля мобілізації. Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров в ефірі Апостроф TV, повідомляє інтернет-видання «Апостроф».

Зараз активно розносять повістки. Буквально днями ми отримали з різних куточків Криму різноманітні повідомлення, які при аналізі показують те, що в Криму готується друга хвиля мобілізації, — сказав Чубаров.

За його словами, це очевидно, тому в тих повістках є різні приводи, які мають нібито заспокоїти людей. Мовляв, для звірки документів приходьте до військкоматів. Це в один випадках. В інших – для того, щоб провести додаткове медичне обстеження.

Людина одразу думає: «О, можливо, мене зараз з медичних показань звільнять від мобілізації». І коли люди приходять до військкоматів, їм там уже видають мобілізаційні приписи. Тому ми зараз говоримо всім цим людям, які уникнули мобілізації в першу хвилю, якщо вони виїхали з Криму, щоб вони не поверталися. Хай потерплять та знайдуть можливості перебувати за межами Криму. А тим, хто відчуває загрозу, – щоб вони уникали цієї мобілізації, — закликав голова Меджлісу.

Він наголосив, що окупанти в першу чергу проводять мобілізаційні заходи проти кримських татар. Тисячі і тисячі людей, аби уникнути примусової мобілізації, щоб не стати співучасниками міжнародного злочину, який скоюється російською федерацією, залишили Крим. Зокрема, багато людей виїхали до Казахстану. Це єдина країна, куди вони могли потрапити зі своїми документами, які в багатьох випадках неповні через 8 років окупації.

На превеликий жаль, на сьогодні український уряд не дав чітких пояснень цим людям, як вони будуть далі діставатися до материкової України. Це дуже впливає на настрої в Криму. Деякі родини від відчаю повернулися назад, і на їх чоловіків там чекає – я дуже цього боюся – особливе покарання. Тому намагаємося, щоб найближчими днями з боку уряду України були здійснені такі кроки, щоб люди не відчували себе кинутими тоді, коли вони відгукнулися на заклики президента Володимира Зеленського, Меджлісу кримськотатарського народу уникати мобілізації, — сказав Чубаров.

Источник