Чубаров — про «вибори» у Криму: голову ЦВК Росії слід визнати міжнародною злочинницею

Ліна Тимошина 11 Вересня 2023, 09:32

Україна має активізувати зусилля для визнання голови Центрвиборчкому Росії Елли Памфілової міжнародною злочинницею. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Укрінформ.

Нам як державі треба дуже серйозно подивитися, що можна зробити на міжнародному рівні щодо Памфілової Елли, яка є головою центрвиборчкому Росії, бо вона сьогодні коментувала, що відбувається в Криму. Якісь телефонні погрози про замінування, мовляв, це не зірвало вибори і вони проводяться нормально, як каже Памфілова. Я вважаю, що вона одна з міжнародних злочинців, і треба активізувати нашу роботу щодо її максимальної ізоляції, — сказав Чубаров.

Він зазначив, що окупанти в Криму замовчують інформацію про перебіг псевдовиборів. У виборчий округ входять половина Сімферополя, Бахчисарай, Сімферопольський, Білогірський, Бахчисарайський райони, Алушта, Судак, Ялта, Феодосія.

На цьому тлі, зауважив Чубаров, у Криму лунають скарги про те, що кремлівська партія «Єдина Росія» на цих виборах усе «окупувала».

Один з таких політиків, здається від компартії Російської Федерації, нарікає — і це потрапило у пресу, — що «Єдина Росія» окупувала всю владу в Криму і не дає нікому обратися. Тобто в окупованому Криму самі окупанти дорікають на те, що партія влади все це окупувала», — розповів голова Меджлісу.

Він нагадав, що на території власне Російської Федерації відбувається ще й дистанційне електронне голосування. Така практика цього року була поширена й на тимчасово окупований Крим.

Я сказав, що вчора на вечір (вечір 9 вересня – ред.) було 17% нібито фізичної явки, але 54% тих, хто нібито зареєструвався на електронне голосування. Проте скільки зареєструвалося, ми не знаємо. За досвідом на самій території Росії, там експерти очікують, що тих, хто зареєструвався на електронне голосування, буде більше ніж половина виборців. Тобто авторитарна влада Росії як на своїй території, так і в окупованому Криму має абсолютно всі важелі, щоб призначати своїх людей, які будуть від її імені продовжувати злочини, в тому числі на території Криму, — резюмував Чубаров.

Нагадаємо,

Нагадаємо, активісти руху «Жовта стрічка» в день проведення так званих виборів окупантами в Криму, спалили окупаційні прапори.

Нагадаємо, загарбники оголосили про проведення 8-10 вересня так званих «виборів» до місцевих окупаційних адміністрацій на окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та в Криму.

Раніше повідомлялося, що партизани в Криму закликають жителів не йти на «вибори» окупантів та заявляють про замінювання окремих «дільниць».

Источник