Чи введуть на Одещині масковий режим через COVID-19 – розповідають у ЦГЗ

В Одеській області за тиждень рівень захворюваності зріс на 17,9% (1582 проти 1342). Серед хворих стало на 26,6% більше дітей (214 проти 169).

Про це повідомляє Суспільне.

Директор Одеського обласного лабораторного центру МОЗ Віталій Гончарок розповів Суспільному, що зростання рівня захворюваності на COVID-19 восени фіксують третій рік поспіль. Інтенсивність росту буде залежати від кількох факторів: кількості переселенців. їх вакцинального статусу, рівня вакцинації серед місцевих та штаму, який циркулюватиме в регіоні. Наразі в Одеській області у всіх фіксують штам «Омікрон». Госпіталізують приблизно 5% хворих.

Євгенія Рабоволюк, лікарка-інфекціоністка Одеського обласного центру громадського здоров’я розповідає, що наразі в області немає розпоряджень стосовно маскового режиму, проте за рівнем захворюваності спостерігають.

Разом з тим, за словами Євгенії, симптоматика у коронавірусу лишається тією ж самою. Оскільки більшість людей перехворіли, були контактними із хворими чи отримали вакцинацію, то складнішого перебігу захворювання не очікують.

«По області у нас зараз вакциновано близько 50%. А от бустер у нас виконали близько 10% населення», — розповіла лікарка.

У Сумській області масковий режим вирішили ввести після того, як в регіоні за тиждень підтвердили 4 317 випадків COVID-19. На Рівненщині маски хочуть запровадити після 1 518 хворих на тиждень, а в у Києві, коли виявили 2 515 випадків.


Источник