Час боятися і мовчати минув. В’язень Кремля Богдан Зіза закликав кримчан протестувати проти агресії росії

Асіф АлієвQHA 03 Березня 2023, 18:52

Вуличний художник із Євпаторії Богдан Зіза, заарештований російською владою за звинуваченням у тероризмі, вважає, що мешканцям Криму слід протестувати проти повномасштабного вторгнення росії до України.

Про це він заявив в інтерв’ю Крим.Реаліїіз російського СІЗО.

«Масований опір у Криму, опір російській агресії, окупаційній владі. Це було б найкращою підтримкою, адже саме це була мета моєї акції – показати, що кримчанам не потрібна війна, що нікому вона не потрібна», – заявив Богдан Зіза.

Він зазначив, що після арешту продовжує дотримуватись проукраїнських поглядів і виступає проти російської війни з Україною, хоча у його становищі це, як він каже, «можна порівняти із самогубством».

«Я чудово розумію, що страшно, і збрешу, якщо скажу, що в мене не було страху. Був і є, але своїм прикладом я хотів показати, що час боятися і мовчати минув! І продовжую це робити навіть за ґратами. Один день нашого мовчання змушує замовчати назавжди чиюсь дитину, батька чи матір. Тож не можна, це наша спільна відповідальність», – заявив кримчанин.

Зазначимо,  у травні 2022 року Богдан Зіза вилив на будівлю окупаційної адміністрації Євпаторії синю та жовті фарби на знак протесту проти окупаційного режиму та розпочатої росією війни. Його звинувачують у нібито “тероризмі” та інкримінують 4 статті кримінального кодексу рф: ст. 205 ч.1 “здійснений терористичний акт”, ст. 205 ч.1 “загроза здійснення теракту”, ст. 205.2 ч.2 “заклик до тероризму” та ст. 214 ч.2 “вандалізм із політичних мотивів”.

Раніше повідомлялось, що Зізу, якого окупанти звинуватили у тому, що він облив синьо-жовтою фарбою окупаційну адміністрацію Євпаторії, етапували до Ростова-на-Дону.

Як повідомляли QIRIM.News, заарештований в окупованому Криму активіст Богдан Зіза звернувся до Президента Володимира Зеленського з проханням про обмін. Як повідомляли QIRIM.News, Богдану Зізі, якого затримала ФСБ РФ після того, як він нібито облив жовтою та блакитною фарбами будівлю Євпаторійської окупаційної «адміністрації» на знак незгоди з війною, продовжили термін утримання під вартою на три місяці — до 16 січня 2023 року.

Як повідомляли QIRIM.News, раніше кримський художник Богдан Зіза написав Україні листа із незаконного ув’язнення від імені сотень тисяч кримчан. Як повідомляли QIRIM.News, у липні 2022 року Богдану Зізі, додали додаткову статтю обвинувачення — «теракт».

Источник