Бахрейн вивчає можливість будівництва заводу з експорту СПГ

Незважаючи на величезні запаси нафти, газу та горючих сланців, арабська країна Перської затоки Бахрейн переслідує амбітні цілі щодо декарбонізації своєї економіки, пише Gasworld.

Країна має намір різко скоротити внутрішнє споживання природного газу та планує будувати сонячні електростанції для живлення своїх будинків і промислових підприємств.

Нассер бін Хамад Аль Халіфа, голова бахрейнського відділу енергетичних інвестицій і розвитку Nogaholding, сказав: «Ми маємо амбітні плани додати сонячну енергію як джерело енергії в нашу мережу, а не просто витрачати наш газ».

Він додав, що деякі з сонячних електростанцій будуть розташовані в сусідніх Саудівській Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратах.

Війна між Україною та Росією означає, що Європа шукає нових постачальників СПГ, і держава Перської затоки має хороші можливості для забезпечення цієї потреби.

Бахрейн вивчає шляхи експорту своїх запасів СПГ на міжнародні ринки, а королівство вивчає можливість будівництва плавучого заводу з виробництва зрідженого природного газу (СПГ) для експорту газу з метою задоволення значного міжнародного попиту.

Халіфа сказав: «Зараз важко отримати плавучий СПГ, оскільки попит такий високий, але моя команда наближається до вирішення цього питання. Це світ можливостей, який ми можемо досліджувати разом із партнерами».

Бахрейн виробляє близько 2 млрд кубічних футів газу на день, який використовується для виробництва електроенергії та живлення нафтопереробних заводів і промисловості. Він також досліджує глибокі газові пласти і проведе 3-D сейсморозвідку пізніше цього року.

Халіфа додав: «Бахрейн також інвестує 7 мільярдів доларів у розширення свого нафтопереробного заводу Bapco, щоб збільшити видобуток до 400 000 барелів на добу з 267 000 барелів на добу».

Бахрейн поставив собі за мету скоротити свої викиди вуглекислого газу на 30% до 2035 року та знизити їх до нуля до 2060 року, а в найближчі місяці опублікує новий план енергетичного переходу.

Управління з питань електроенергії та водопостачання (EWA) оголосило про майбутній аукціон на ділянку електростанції Sitra Power and Water Station у співпраці з Mazad B.S.C, компанією з нагляду за аукціонами, яка спеціалізується на продажу корпоративних активів і є дочірньою компанією бахрейнської холдингової компанії Mumtalakat (Mumtalakat). .

Торги розпочнуться з 10 200 000 BD, і Arabian Auction допоможе з процесом продажу, який триватиме три місяці до 23 травня.

Майданчик є великим об'єктом і включає ряд конструкцій і спеціалізованого обладнання, в тому числі; шість опріснювальних дистиляторів (продуктивністю до 25 млн галонів на день), шість парових котлів, чотири парові турбіни потужністю 25 МВт з генераторами, газові редуктори потужністю 25 МВт, насоси різних розмірів, а також ряд трансформаторів, перемикачів та електричних кабелів . Покупець несе відповідальність за демонтаж всього обладнання станції, включаючи турбіни, і газовідведення.

Источник