«Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни», — Зеленський

Фото: пресслужба Офісу Президента України Ліна Тимошина 07 Березня 2023, 08:56

Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни, за час усієї битви за Донбас.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час відеозвернення.

Він повідомив, що відбулося засідання Ставки, де тема Бахмута стала основною. Розглянули ситуацію на оперативних напрямках, у кожній ключовій точці боїв. Доповідали Головком, командувачі, розвідка. Була особлива доповідь щодо ситуації в Бахмуті, навколо міста і більш як годинна розмова.

Хочу бути відвертим у таких темах. Буває, на жаль, багато різних дезінформаційних повідомлень. Від тих, хто навіть чути не може абсолютно закритих розмов про оборону, але щось стверджує про якісь нібито рішення щодо питань оборони, — сказав Зеленський.

Він зауважив, що суспільство має розуміти правдивий сенс українських оборонних операцій, правдивий сенс.

Сьогодні на Ставці я прямо поставив питання і командувачу «Хортиці» генералу Сирському, і Головкому Залужному про те, якою вони бачать далі оборонну операцію на Бахмутському напрямку. Чи відійти, чи продовжувати оборону й посилюватись у місті. Обидва генерали відповіли: не відходити й посилюватися, — сказав Зеленський.

І ця позиція була одноголосно підтримана Ставкою. Інших позицій не було. Глава держави сказав Головнокомандувачу знайти відповідні сили, щоб допомогти хлопцям у Бахмуті.

Очільник держави підкреслив, що немає такої частинки України, щоб сказати, що від неї нібито можна відмовитись. Немає такого українського окопу, у якому стійкість і героїзм наших бійців були б нібито нецінними.

Окупант убиває за сам факт, що ми українці. За одне тільки слово про Україну. За нашу мрію про Україну. За наше життя – життя українців. І ми знищуємо окупанта всюди – всюди, де це дає результат для України. Бахмут дав і дає один із найбільших результатів за час цієї війни, за час усієї битви за Донбас, — заявив Зеленський.

Він подякував кожному солдату, хто б’ється на цьому найскладнішому напрямку. Хто бʼється за всі частини нашої держави, на всіх напрямках.

Ми боронимо й будемо боронити кожну частинку України. Настане час – звільнимо кожне місто, кожне село нашої держави. І змусимо окупанта відповісти за кожен постріл проти України, за кожну підлість проти українців. Якщо зможемо юридично – значить, юридично. Зброєю – значить, зброєю, — наголосив Президент.

Він зазначив, що завдяки нашій єдності, завдяки нашій рішучості, завдяки тому, що ми цінуємо всю Україну й кожного українця, ми точно знаємо результат цієї війни. З перших днів війни знаємо.

В Україні завжди звучатиме: «Слава Україні!». І мільйони завжди відповідатимуть: «Героям слава!». Завжди саме так буде. Україна не забуде подвигу кожного й кожної, чиї життя навіки дали волю для України, — сказав Зеленський.

Президент також відреагуввав на відео, яке з’явилося, де окупанти по-звірячому вбили воїна, який хоробро сказав їм у вічі: «Слава Україні!».

Хочу, щоб ми всі разом, у єдності відповіли на його слова: «Герою слава! Героям слава! Україні слава!». І ми знайдемо вбивць. Я дякую всім, хто зараз у бою за Україну! Дякую кожному й кожній, хто допомагає Україні! Вічна памʼять і шана всім, хто віддав своє життя за свободу для нашого народу! Вічна памʼять і шана всім українським героям різних часів, які мріяли й боролися за волю для України! Україна переможе!, — сказав Президент.

Источник