Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 06 Березня 2023, 16:11
Політв’язень та багатодітний батько з окупованого Криму Сервер Зекірьяєв уже місяць утримується у ШІЗО з невідомих причин.
Про це «Кримській солідарності» повідомила дружина кримського татарина Зарема Зекірьяєва.
Зазначається, що 5 лютого вона отримала від чоловіка листа, надісланого за допомогою «Зонателеком», в якому повідомляється, що адміністрація колонії помістила його в ШІЗО на 15 діб. Причини такого рішення Зекірьяєв не знає.
Пізніше Зарема Зекірьяєва отримала ще один електронний лист, у якому чоловік повідомив про нове продовження терміну — ще на 15 діб. Зі штрафного ізолятора його навіть не виводили.
Всього двічі на тиждень дають їжу на яловичині. Решта часу — лише свинина. Ми листуємося електронними листами. Писав заяву на дзвінок, але не дозволили, — прокоментувала умови утримання чоловіка політв’язня.
Родичі Зекірьяєва планують оскаржити дії співробітників російської колонії.
Немає причин для переміщення у ШІЗО. Це є не тільки тиском, а й тортурами. Оскільки їжа, яку надають у ШІЗО, не відповідає релігійним переконанням Зекірьяєва. Він змушений голодувати. Відповідно порушується його право на охорону здоров’я та право на життя, — зазначила юрист Ліля Гемеджі.
У «Кримській солідарності» зазначили, що у виправній колонії №1 у місті Донський Тульськоїй області Зекірьяєв є єдиним арештантом, засудженим за статтею 205.5 КК РФ, та єдиним політв’язнем із Криму.
У неволі він шиє одяг, крім цього, записався на курси зварювальника. До арешту Зекірьяєв працював учителем фізкультури та займався квітництвом, — говориться в повідомленні.
У Бахчисараї, на волі, на нього чекають 13 неповнолітніх дітей.
Нагадаємо, шістьох фігурантів «другої бахчисарайської групи» Марлена Асанова, Сервера Зекірьяєва, Ернеса Аметова, Тимура Ібрагімова, Сейрана Салієва, Мемета Бєлялова окупанти затримали 11 жовтня 2017 року під час обшуків, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року.
31 січня 2017 року російський правозахисний центр «Меморіал» визнав в’язнями сумління 11 кримських татар, серед них — вісім фігурантів з так званої «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».