Багатодітного батька з окупованого Криму Сервера Зекірьяєва, засудженого на 13 років, росіяни помістили до ШІЗО

Фото: «Кримська солідарність» Ліна Тимошина 06 Березня 2023, 16:11

Політв’язень та багатодітний батько з окупованого Криму Сервер Зекірьяєв уже місяць утримується у ШІЗО з невідомих причин.

Про це «Кримській солідарності» повідомила дружина кримського татарина Зарема Зекірьяєва.

Зазначається, що 5 лютого вона отримала від чоловіка листа, надісланого за допомогою «Зонателеком», в якому повідомляється, що адміністрація колонії помістила його в ШІЗО на 15 діб. Причини такого рішення Зекірьяєв не знає.

Пізніше Зарема Зекірьяєва отримала ще один електронний лист, у якому чоловік повідомив про нове продовження терміну — ще на 15 діб. Зі штрафного ізолятора його навіть не виводили.

Всього двічі на тиждень дають їжу на яловичині. Решта часу — лише свинина. Ми листуємося електронними листами. Писав заяву на дзвінок, але не дозволили, — прокоментувала умови утримання чоловіка політв’язня.

Родичі Зекірьяєва планують оскаржити дії співробітників російської колонії.

Немає причин для переміщення у ШІЗО. Це є не тільки тиском, а й тортурами. Оскільки їжа, яку надають у ШІЗО, не відповідає релігійним переконанням Зекірьяєва. Він змушений голодувати. Відповідно порушується його право на охорону здоров’я та право на життя, — зазначила юрист Ліля Гемеджі.

У «Кримській солідарності» зазначили, що у виправній колонії №1 у місті Донський Тульськоїй області Зекірьяєв є єдиним арештантом, засудженим за статтею 205.5 КК РФ, та єдиним політв’язнем із Криму.

У неволі він шиє одяг, крім цього, записався на курси зварювальника. До арешту Зекірьяєв працював учителем фізкультури та займався квітництвом, — говориться в повідомленні.

У Бахчисараї, на волі, на нього чекають 13 неповнолітніх дітей.

Нагадаємо, шістьох фігурантів «другої бахчисарайської групи» Марлена Асанова, Сервера Зекірьяєва, Ернеса АметоваТимура ІбрагімоваСейрана СалієваМемета Бєлялова окупанти затримали 11 жовтня 2017 року під час обшуків, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року.

31 січня 2017 року російський правозахисний центр «Меморіал» визнав в’язнями сумління 11 кримських татар, серед них — вісім фігурантів з так званої «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

Источник