Активістка Ірина Горобцова, викрадена у травні в окупованому Херсоні, перебуває у СІЗО 1 Сімферополя

Фото: Кримська правозахисна група Ліна Тимошина 11 Жовтня 2022, 13:45

Викрадена у травні активістка Ірина Горобцова утримується у СІЗО 1 Сімферополя. Про це розповів адвокат Еміль Курбедінов, посилаючись на відповідь, отриману з «правоохоронних» органів, пише Кримська правозахисна група.

Також Курбедінов повідомив, що виходячи з тексту документа, Ірину Горобцову утримують у СІЗО як мінімум з 25 травня, оскільки саме того дня було проведено дактилоскопію у СІЗО. Крім того, адвокат подав запит до Міноборони РФ і уповноваженого з прав людини РФ, однак відповідей на цей час не отримав.

У КПГ нагадали, що Горобцова – мешканка Херсона, Senior QA в одній із провідних IT-компаній України. 13 травня її викрали в окупованому Херсоні.

Після 24 лютого жінка займалася волонтерською діяльністю у місті. У соціальних мережах вона розміщувала пости на підтримку України та ЗСУ, публічно засуджувала російське вторгнення та окупацію Херсона, збирала кошти для ЗСУ та закликала врятувати «Азовсталь».

13 травня до її будинку під’їхали два чорні джипи з маркуванням літерою «Z», озброєні люди забрали Ірину із собою. Батьки звернулися до ФСБ РФ, бажаючи знайти дочку. Через деякий час вони отримали відповідь.

«Ця особа утримується у Сімферополі, тому для розшуку немає підстав. Втім, вона виступала проти спецоперації. Тому після завершення спецоперації щодо неї будуть вжиті відповідні заходи», — цитує відповідь ФСБ Кримська правозахисна група.

Источник