Активісти проаналізували пропагандистську роботу ЗМІ окупантів в Криму

Колаж: Антон Шишенок / hromadske Шевчук Микола 11 Вересня 2023, 12:30

Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) проаналізував роботу пропагандистських ЗМІ та роботу пропаганди спрямовану на жителів Криму.

Про це повідомляється на сайті Центру.

Активісти підкреслили, що окупаційна влада зробила все, щоб нелояльні до них ЗМІ припинили свою роботу в Криму та виїхали з півострова. Тепер окупанти активно використовують пропагандистські штампи та наративи про «злочини української армії», «київський режим», «нацистів», «бандерівців» тощо.

Дійсно, люди, десятки років проживаючи в такому інфопросторі, втрачають можливість критично мислити та аналізувати ситуацію, — сказано в повідомленні.

Та крім засобів масової інформації, окупанти взяли під свій контроль і кіноіндустрію. За роки окупації були відзняті десятки документальних проросійських фільмів про Крим. Одні із найвідоміших:

«Крым. Путь на родину» (2015)

Це російський фільм 2015 року, який розповідає про окупацію Криму росією та інші події в Україні того часу. Фільм знятий журналістом Андрієм Кондрашовим і містить інтерв’ю з президентом росії Володимиром Путіним, який розкриває деталі своєї ролі в «приєднанні» Криму.

«Крым. Реконструкция» (2016)

Це російський фільм 2016 року, який розповідає про будівництво і розвиток Криму після окупації росією. Фільм знятий журналістом Аркадієм Мамонтовим і містить репортажі про ремонт доріг, мостів, аеропортів, шкіл, лікарень і інших об’єктів інфраструктури. Фільм також показує «позитивну» реакцію мешканців Криму на зміни, які відбуваються на півострові.

«Трасса Таврида» (2018)

Фільм 2018 року є документальним проектом російського журналіста Аркадія Мамонтова. Він розповідає про будівництво Таврійської траси на півострові Крим, яка з’єднує сімферопольський аеропорт з узбережжям Чорного моря. Фільм презентує будівництво траси як величезний інфраструктурний проект, який має велике стратегічне значення для Криму та росії в цілому.

«Крым Наш! Навсегда!» (2020)

Це російський фільм 2020 року, який був випущений телеканалом нтв. Він розповідає про події, пов’язані з окупацією Криму. Фільм пропагує офіційну російську позицію щодо Кримського півострова, висвітлюючи його як неперспективний під контролем України та «врятований» росією.

Бачимо системну роботу Кремля, коли за допомогою брехні та маніпуляції окупанти намагаються схилити на свій бік населення Криму, — відзначають активісти.

Нагадаємо, з початку окупації Криму у 2014 році, окупанти всіляко застосовують пропагандистські методи. Сюди можна віднести такі міфи, як такі, що «Крим завжди був російським», масову підтримку анексії півострова тощо. Пропаганда направлена як на самих росіян, так і жителів Криму, західні суспільства та дітей.

Источник