Особи що готують рейдерське захоплення порту на Одещині працюють із спонсором війни

В місті Ізмаїл Одеської області готуються умови для проведення концессійного конкурсу з ознаками замовлення компанії ТОВ «СП РИСОІЛ ТЕРМІНАЛ». Про це повідомляє портал Власті.Нет із посиланням на джерела серед працівників держпідприємства.

Так, за даними видання, у ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» розпочато підготовку до втілення корупційної оборудки заволодіння державною власністю через позаконкурентні кроки за підтримки членів Уряду. В портовиків є підстави вважати, що умови для передачі в концесію ДП «ІЗМ МТП» на замовлення групі «Рисоіл» створюються в інтересах виключно  бенефіціарів схеми Шоти Хаджішвілі та Олександра Мінова.

Як з’ясував наш кореспондент, “замовники” конкурсу з приватизації ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» не лише помічені раніше у корупційних та екологічних скандалах. На сьогодні група «Рисоіл» Мінова та Хаджишвілі є бізнес-партнером банку – спонсора збройної агресії РФ проти українського народу. Так, за даними адміністрації морпортів України, група компаній Risoil має домовленості з ОТП Банком про надання фінансування на загальну суму 750 млн грн. 

Нагадаємо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення ухвалено через позицію керівництва банку продовжувати діяльність в росії та фактичне визнання так званих Донецької та Луганської «народних республік».

Жодних публічних заяв про розірвання співпраці із фінансистами держави-ворога в компанії Risoil наразі не робили