12 днів і в полон: перші російські мобілізовані почати «здаватися» ЗСУ (відео)

Велика кількість нещодавно мобілізованих росіян здалася у полон на східному фронті під час контрнаступу ЗСУ. Частина з них прибула в Україну 12 днів тому.

Служба безпеки України опублікувала відео допиту військовополоненого з Росії.

Свою історію розповів Хазі Мімірзян из Іржевська Удмурської республіки. Чоловік був відправлений воювати проти України після проходження дводенних «курсів молодого бійця» та 13 вересня прибув до Міллерова, де здався в полон через 12 днів – 25 вересня.

Два дні нас поганяли по полю на навчаннях там ми стріляли по стовпам та по мішенях. Ось і все навчання. Обставини дикі, – зазначив мобілізований.

Росіянин розповідає, що бачив на власні очі, як українськи воїни, захищаючи свою землю, «поклали» цілий взвод за одну хвилину.

За одну хвилину перестріляли, загинули 20 чоловік! Неможна сказати, що їх вбили, бо ми були зі зброєю в руках. Ми звичайно не побачили ніяких нацистів та найминців, ми побачили людей озброєних нормально, навчених нормально, кожен другий рація, всі тепловики, всі приціли нічного бачення… – бідкається окупант.

За словами мобілізованого, у російській армії або немає чіткої стратегії, або людей вводять в оману, посилаючи на смерть.

Ми їхали у Донецьку область, а опинилися у Харьсківській де і потрапили до полону. Як ми могли опинитися в Харьківській області?… – скаржиться окупант.

Зараз, за словами чоловіка, мобілізовані масово здаються в полон, бо розуміють, що краще сидіти у «тюрьмі», ніж бути вбитими на українській землі.

Танкісти здаються, як взагалі можна танкіста навчити за 10 днів? 10 днів у нас курси. Ось наприклад мене записали водієм-механіком БМП, тому що в мене «БЦ» категорія є. Тільки БМП я не бачив (сміється). В нас такі й гранатометники та кулеметчики. Кулеметчики без кулеметів так само й грантотометники. Тільки розрахунки є, – розповів росіянин.

Зауважимо, аби здатися в полон, можна зателефонувати за номерами: +38-066-580-34-98, +38-093-119-29-84. Також створено чатбот «Хочу жить», де приймаються звернення від військовослужбовців.

Источник